Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomis

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomis

Šiltas sūris (vienai porcijai)
Sūris „Feta“, 45-50 g
Šviežias bazilikas, 5-6 lapeliai
Prancūziškas batonas, 3 riekelės
Konservuotos kriaušės, 25-30 g
Medus, 1-2 v.š
Baltas vynas, 1-2 v.š
Šviežias rozmarinas, kelios šakelės

Salotos (vienai porcijai)
Salotų lapeliai, 35 g
Pomidorai, 45 g
Salierų stiebai, 10-20 g
Garstyčių užpilas, 1 v.š (jo receptas ČIA)

Kiti produktai (vienai porcijai)
Moliūgų sėklos, 1-2 v.š
Marinuotos alyvuogės, 35-40 g

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomisŠiltas sūris. Sūrį „Feta“ gerai pertriname iki vientisos masės. Suberiame smulkintus baziliko lapelius. Dar kartą gerai permaišome. Storai užtepame ant prancūziško batono riekelių. Ant viršaus išdėliojame konservuotų kriaušių skilteles. Gausiai pašlakstome medaus, balto vyno ir rozmarino mišiniu.

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomisSudedame ant kepimo skardos ir kepame orkaitėje, kaitinant tik iš viršaus, apie 180 – 200 ‘C karštyje, maždaug 5 minutes, kol pradės gražiai ruduoti.

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomisSalotos. Nuo pomidorų nulupame odelę. Supjaustome skiltelėmis, išimame sėklas. Skustuku nuskutame salierų stiebus ir supjaustome labai plonais griežinėliais. Į indą sudedame įvairių salotų lapelius, sudedame paruoštus pomidorus ir salierus. Pilame šaukštą nuostabaus garstyčių užpilo, gerai permaišome.

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomisTraškios moliūgų sėklos. Moliūgų sėklas suberiame į įkaitinta keptuvę, truputį pašlakstome alyvuogių arba riešutų aliejumi. Intensyviai maišome, skrudiname, kol pradės gražiai ruduoti. Išberiame ant servetėlės, paliekame atvėsti.

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomisServiruojame. Į lėkštę ar atskirą indelį išdedame paruoštas salotas. Šalia gražiai išdėliojame šiltas, iš orkaitės išimtas prancūziško batono riekeles su sūriu. Pabarstome skrudintomis moliūgų sėklomis. Aplink dedame marinuotų alyvuogių.

Rekomendacijos. Alyvuoges naudokite marinuotas ir kokybiškas. Gaminkite su meile ir gera nuotaika!

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomis

Šiltas feta sūris su kriaušėmis ir salotomis